تبلیغات
لژیون آقای مجید هاشم پور - خلاصه سخنان جناب مهندس در سی دی (ازدواج)
لژیون آقای مجید هاشم پور
با حرکت راه نمایان می شود
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


كنگره 60 ، یکی از سازمان های مردم نهاد در حوزه اعتیاد و مواد مخدر است که در زمینه کاهش آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد ، به صورت رایگان و در سطح ملی فعالیت می کند . محورهای عمده فعالیت کنگره 60 ، آموزش ، پیشگیری ، مهار و راهنمایی رایگان درمان اعتیاد است . کنگره 60 در سال 1378 توسط آقای مهندس حسین دژاکام ، پایه گذاری و تأسیس شده است . در حال حاضر کنگره 60 در نمایندگیهای در تهران و شهرستان ها فعالیت می کند و شمار زیادی از مصرف کنندگان مواد مخدر توانسته اند با کمک آموزش های این مرکز به رهایی و درمان قطعی اعتیاد برسند.
آقای مجیدهاشم پوریکی ازکمک راهنمایان فعال کنگره60شعبه شادآبادمیباشد.

مدیر وبلاگ :حسین حدادی
 انسان به‌قول‌معروف جهان اکبر است. ما هرقدر در موردِ آن بگوییم تمامی ندارد . خواسته اینکه بخواهید تدریس نمایید. مانند همان بیماری ظاهر و باطن است. ممکن است ظاهراً انسان سالم باشد و زیبا و بی‌نقص اما درون  غیره از این باشد.

بنام قدرت مطلق

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر 

خلاصه سخنان جناب مهندس در سی دی (ازدواج)

پیام:  انسان به‌قول‌معروف جهان اکبر است. ما هرقدر در موردِ آن بگوییم تمامی ندارد . خواسته اینکه بخواهید تدریس نمایید. مانند همان بیماری ظاهر و باطن است. ممکن است ظاهراً انسان سالم باشد و زیبا و بی‌نقص اما درون  غیره از این باشد.

ما آن موضوعاتی را که با آن برخورد می‌کنیم مطرح می‌نماییم و آن را باز می‌کنیم تا بچه‌ها در موردش بحث‌های بیشتری بکنند، شاید اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

مثلاً می‌بینیم در کنگره زیادی فضولی می‌کنند دستور جلسه را فضولی قرار می‌دهیم. یا اینکه آداب معاشرت بلد نیستند دستور جلسه را می‌گذاریم آداب معاشرت. ممکن است بگویید که ما آداب معاشرت را بلد هستیم اما من میگویم نه.99% از ما آداب معاشرت را بلد نیستیم. شاید بگوییم به چه دلیل؟ به خاطره این است که وقتی در جمع فامیل سر سفره در حال خوردن غذا هستیم صدای قاشق و چنگال‌ها یا بشقاب چینی به هم می‌خورند و چلق چلق صدا می‌دهند. انگار یک دسته ارکستر دارد می‌نوازد. پس در آداب و معاشرت صحیح موقع غذا خوردن نباید صدایی از برخورد قاشق و چنگال‌ها با بشقاب دربیاورید. یا خوردن برنج با خورشت به‌جای اینکه از یک‌گوشه بشقاب شروع کنند وسط برنج را گود می‌کنند و طوری خورشت می‌ریزند که انگاری می‌خواهند گل و شلات درست کنند. و موقع خوردن به‌جای اینکه قاشق را به سمت دهان ببرند سر را به سمت قاشق می‌آورند. از این نمونه حرکات زیاد است برای مثال زدن. اما ظاهراً فکر می‌کنند خیلی متجدد هستند و همه این‌ها را می‌دانند. من به خاطره همین است که این موضوعات را دستور جلسه قرار می‌دهم تا اطلاعاتی بدهم. من نمی‌گویم که راهکار قطعی می‌دهم اما این مسائل در گروه‌های مختلف باز می‌شود و به مشارکت گذاشته می‌شود و فراز و نشیب این مسائل را بیان می‌کنند.

چیزی که قدر مسلم هست این است که ما الا نه در برزخی قرار داریم. یک موقع ورزش‌ها سنتی بود و طبق حساب‌وکتاب خودش جلو می‌رفت و یک سیستم هم عین کشورهای مدرن که می‌دیدند فرزندانشان به سن 18 سالگی رسیده‌اند اما ازدواج‌نکرده‌اند: این‌یک سیستم بود و آن هم یک سیستم. حال بین این دو سیستم گیرکرده‌ایم. نه زنگی هستیم نه رومی. اصولاً سن ازدواج از 20 سالگی  بالا رفته که کاملاً تا سن 30-40-45- سال هم رسیده است که این‌ها بنا به شرایط خودش می‌باشد.

اصولاً انسان‌ها برای ازدواج در سه گروه قرار می‌گیرند  1-آن دسته از افرادی که ازدواج‌کرده‌اند 2-آن افرادی که ازدواج‌کرده‌اند و به دلایلی از هم جداشده‌اند. مثال: طلاق گرفته‌اند یا مرگ یا مسافرت 3-آن افرادی هستند که در شرف ازدواج کردن قرار دارند در غریزه ازدواج چند نکته ضروری وجود دارد که باید حتماً آن‌ها را مدنظر قرار بدهیم و به آن‌ها عمل نماییم.

زندگی یک هنر است. درس خواندن یک هنر است. یک سری  نکات ریز و پیش‌پاافتاده هست که باعث ویرانی یک زندگی می‌شود. بارها گفته‌امسد به آن عظمت و بزرگی که جلوی میلیون‌ها لیتر آب را گرفته است را فقط یک ترک خیلی کوچک می‌تواند ویران نماید.

                  سرچشمه بتوان بستن بیل                          چون پر شد نتوان بستن به پیل

یک چشمه اگر باز شد می‌شود همان اول کار با یک بیل جلوی باز شدنش را گرفت، اما اگر چشمه پر آب شد دیگر با بیل که هیچ با تراکتور با فیل هم نمی‌توان جلوی آن را گرفت. زندگی هم همین‌گونه است، اوایل می‌توان یک مسئله کوچک را به‌گونه‌ای حلش نمود؛ اما در اواخر کار قادر به حل آن نخواهیم بود.

نکته مهم این است که در هستی هیچ موجودی شبیه آن از نوع شاخ و برگ و میوه پیدا کنی. شاید درخت‌های متعدد گیلاس باشد که شباهتشان فقط در گیلاس دادن باشد، انسان‌ها هم همین‌گونه هستند؛ هیچ انسانی با یک انسان دیگر شباهت ندارد، حتی دوقلوها. شاید دوقلوها ازنظر ظاهر شباهت داشته باشند اما ازنظر اثرانگشت، رنگ موها، رنگ چشم‌ها، اخلاق، گفتار و کردار باهم هیچ شباهتی ندارند.

در مورد ازدواج کسی در این فکر نباشد که باید همسرش شبیه خودش باشد؟ چون چنین چیزی شدنی نیست. اینکه می‌گویند باید دو زوج هم‌تراز و کپ هم دیگر باشند به این معنی است که اگر مرد لیسانس دارد همسرش هم باید لیسانسه باشد نه اینکه بی‌سواد. هم‌تراز بودن هم 100% نشد اشکالی ندارد. مرد لیسانسه هم می‌تواند باخانم دیپلمه ازدواج کند.

احترام گذاشتن به یکدیگر در هر دودسته ازدواج‌کرده‌ها و در شرف ازدواج‌ها باید رعایت شود. اصولاً انسان باید باادب باشد و به دیگران احترام بگذارد؛ چراکه بی‌ادب همیشه در رنج و عذاب است، زیرا احترام و ادب و نزاکت یکی از مهم‌ترین مسائل می‌باشد که یک شخص باید داشته باشد؛ فکر نکنم که یک فرد بی‌ادب قلدر یا زورمند است.

مسئله بعدی رعایت بهداشت است که این هم یک نکته مهم و حائز اهمیت است؛ رعایت نکردن بهداشت فردی یک دلیلی است برای دور شدن یک زوج از هم دیگر؛ این‌گونه نباشد که وقتی مرد می‌آید منزل زنش بوی عرق و ناخوش آیند بدهد یا بلعکس. افرادی هستند که بوی عرق می‌دهند، ناخن‌هایشان بلند و سرووضعشان کثیف و کف پاهایشان پر از کبره و پینه است! این مسئله باید رعایت شود.

                هست از پس پرده گفت‌وگوی من و تو                چون پرده برافتد نه تومانی و نه من

در بین فرد مذکر و مؤنث (مرد و زن) یک پرده یا حجاب وجود دارد. اگر این پرده به دلایلی کنار برود دیگر چیزی باقی نماند. این مسئله رعایت بهداشت در بین زن و شوهر خیلی مهم و کلیدی است. طرف وقتی به همسرش نزدیک می‌شود از بوی بدش می‌خواهد بالا بیاورد؛ حالا یا بوی بد از بدن است یا از دهان. کسی این‌گونه فکر نکند که چون همسرم به این رابطه نیاز دارد حالا هر جور که باشم مشکلی ندارد.

طرف وقتی می‌خواهد به یک مهمانی یا بیرون از منزل برود بهترین لباس را می‌پوشد، تمیز و شیک می‌رود. اما در منزل ازنظر لباس و پوشش ظاهری کثیف‌ترین آدم‌روی کره زمین محسوب می‌شود. یک پیژامه پوشیده که تا نزدیک گردن بالا کشیده است، عرق از تمام جانش می‌چکد، بوی پیاز می‌دهد و تازه سیر هم خورده است بعد به استقبال همسرش که به منزل آمده می‌رود. حالا بیا و تماشا کن. مسئله رعایت بهداشت با ظاهرسازی فرق می‌کند. اینکه دماغ را عمل می‌کنند و لب‌ها را پور تز و ... . این‌ها اصلاً برای خانم‌ها نیست، که بیشتر هم در کشور ما مد شده است. من قصد جسارت به کسی را ندارم. اما این عمل زیبایی برای افرادی است که کارگر جنسی هستند یا بازیگر یا خدمتکاران کاباره هستند که می‌خواهند جلب‌توجه نمایند؛ پس دلیلی ندارد که یک دخترخانم 22 ساله برود دماغش را عمل کند یا لب‌هایش را پور تز کند! زیرا موادی که سم است را وارد بدنش می‌کند و باعث بیماری در بدن می‌شود

آن چیزی که زیباست کلام توست و بیان توست. حالا کمی هم دماغتان بزرگ باشد عیبی ندارد. پس این مسئله با رعایت بهداشت فرق می‌کند.

مسئله بعدی مشارکت زن و شوهر در زندگی می‌باشد. زندگی مشترک یعنی شراکت در انجام کارهای زندگی. یکسری از کارها بر عهده مرد می‌باشد و یکسری از کارها هم بر عهده زن؛ پس وظایف هرکدام فرق می‌کند و این دو تا، مکمل همدیگر هستند. مرد نباید بگوید چون من کارمی کنم و پول درمی‌آورم همه‌چیز مال من است. نه این اصلاً درست نیست مرد مسائل بیرون را انجام می‌دهد و خانم مسائل داخل خانه را که شامل غذا پختن، رسیدگی به فرزندان، نظافت منزل و... می‌باشد را بر عهده دارد. بسته به فیزیک هر فرد مسئولیت‌ها معلوم می‌شود. آب می‌گردد و گودال را پیدا می‌کند. از قدیم بوده است که آقایان کارهای سنگین را انجام بدهند و خانم‌ها کارهای سبک و ظریف را. حالا اگر این روال کار را وارونه کنیم مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

روی نقاط مشترک همدیگر باید کارکنید اینجا یک مثلثی به وجود می‌آید که ضلع اول را فرد مذکر و ضلع دوم را فرد مؤنث و ضلع سوم می‌شود روابط فی‌مابین. دو نفر که می‌خواهند باهم زندگی کنند باید روی نقاط مشترک همدیگر کار کنند نه اینکه روی نقاط غیرمشترک اگر روی نقاط غیرمشترک کارکنید مشکلات آن‌قدر زیاد می‌شود و اختلافات آن‌قدر بالا می‌گیرد که دیگر قادر به زندگی کردن در کنار همدیگر نیستید.

شاید یک نفر از رنگ زرد خوشش بیاید و نفر مقابل از رنگ نارنجی. پس اگر قرار است برای مثال پرده‌ای برای اتاق‌ها انتخاب کنید باید یکرنگ دیگری به‌جز رنگ زرد و نارنجی که نقاط غیرمشترک محسوب می‌شود را انتخاب کنید که هر دو نفر روی آن رنگ اتفاق‌نظر دارند مثال رنگ بنفش که هر دو خوششان می‌آید را انتخاب کنند. هر چه انسان‌ها ابله‌تر باشند روی نقاط غیرمشترک همدیگر کار می‌کنند، اما هرچه انسان فهمیده‌تر باشد روی نقاط مشترک همدیگر کار می‌کنند.

کار کردن روی نقاط مشترک و غیرمشترک در تمامی سطوح زندگی نقش سازنده‌ای دارد. وقتی روی نقاط غیرمشترک کار شود خانواده‌ای که سهل است حتی ممکن است کشور را هم نابود کند. از قدیم گفته‌اند جواب، های، هوی است. وقتی یک گروه سیاسی علیه گروه دیگر برنامه‌ای را ارائه می‌دهد آن گروه هم جواب کار آن گروه مسائل دیگری را عنوان می‌کند. وقتی به یک نفر ناسزا می‌گویید آن‌هم به شما ناسزا می‌گوید. پس بهتر است برای آبادانی کشور، گروه‌ها روی نقاط مشترک همدیگر کار کنند.

اگر ما در کنگره باهم با خوش‌رویی برخورد می‌کنیم به‌این‌علت است که روی نقاط مشترک همدیگر که یکی از این نقاط مشترک درمان اعتیاد می‌باشد‌ کار می‌کنیم. من قول می‌دهم اگر از فردا روی نقاط غیرمشترک در کنگره کارکنیم به یک هفته نمی‌رسد که کنگره 60 منحل می‌گردد. نقاط غیرمشترک در کنگره عبارت‌اند از: یکی دین را قبول دارد و یکی دین را قبول ندارد. یکی کشور را دوست دارد و یکی دوست ندارد. چراکه شاید افراد ازلحاظ فرهنگی، سیاسی و مذهبی تفکرات متفاوتی داشته باشند.

وقتی افراد در زندگی‌شان می‌خواهند روی نقاط مشترک همدیگر کار کنند چه در حال ازدواج چه بعد از ازدواج، باید یکسری ارزش‌ها را برای هم قائل شوند. مثال: عیبی ندارد یک نفر برای همسرش یک کادویی تهیه کند که می‌داند او خوشش می‌آید. یا از اموالی که دارد یکی را به نام همسرش کند.

مسئله بعدی این است که وقتی دو نفر باهم کار می‌کنند و پول درمی‌آورند پول‌ها فقط سهم آقا نیست مثلاً می‌خواهد به خانم پول بدهد با کلی مشکل و سختی پول را می‌دهد. البته این مسئله در صورتی باید رعایت شود که طرفین قصد سوءاستفاده را نداشته باشند. چون خیلی از آقایان هستند که از خانم‌ها بدترند و خیلی از خانم‌ها هم هستند که از آقایان بدتر هستند. ما شرایط نرمال را می‌گوییم و نمی‌گوییم که آقا خوب است یا خانم. ما قصد مقایسه کردن را نداریم. بعضی از افراد موقعیت مالی خوبی ندارند که ما حرفی در مورد این‌ها ندارم ولی وقتی افرادی هستند که موقعیت خوبی رادارند باید پول را در اختیار همسرش قرار بدهد برایش کادو، طلا، لباس و ...بخرد.

کاری که دو طرف نباید انجام بدهند این است که همدیگر را خراب نکنند زیرا وقتی یک سیلی به همسر می‌زنی او هم ناخواسته یک حرکت ناشایستی را انجام می‌دهد. تخریب همدیگر جلوی دیگران کار خوبی نیست گاهی زن و شوهر همدیگر را هم در ظاهر و هم در باطن تخریب می‌کنند. در غیاب همسرتان از او انتقاد یا بدگویی نکنید. مثال: شوهر من خسیس است یا خانم من بلد نیست خوب غذا درست کند. اصلاً جلوی روی فرزندانتان همدیگر را خراب نکنید؛ زیرا این رفتار شما باعث شکافم مشکلات در زندگی‌تان می‌شود. هیچ زمانی در زندگی از لغت طلاق استفاده نکنید. این را بدانید که طلاق آخرین راه است نه اولین راه! زیرا افرادی هستند که هنوز چیزی نشده می‌گوید من طلاق می‌خواهم یا می‌خواهم همسرم را طلاق بدهم. هرچه کلمه طلاق را به زبان بیاورید آخر بر سرتان می‌آید چون طلاق یک قبح دارد. پس باید از کلمه طلاق پرهیز کرد مگر در شرایطی که دیگر همه راه‌ها را امتحان کرده‌اید و جواب نگرفته‌اید. مسئله بعدی، زورگویی و فحاشی است. اگر مرد ازلحاظ فیزیکی بزرگ‌تر و قدرتش بیشتر باشد نباید کتک بزند یا فحاشی کند نباید زورگویی کند همان‌گونه که می‌گویند

                  تونیکی می کن و در دجله انداز                        که ایزد در بیابانت دهد باز

پس اگر ظلم کنید به سرتان می‌آید. هر سیلی که به یک نفر بزنی قطعاً آن سیلی را خواهی خورد. اگر یک‌دندان بشکنی طبیعت و کائنات جوری به تو سیلی می‌زند که ده دندان از تو بشکند. پس فراموش نکنید که دست بالای دست زیاد است. اگر دارای مقام و ثروتی هستی دلیل نمی‌شود که به همسرت زورگویی کنی یا فحاشی کنی. چراکه اگر بخواهد شکایت کند می‌تواند برائت دردسر درست کند. پس باید رد فرهنگ جا بیافتد که این کارها درست نیست و کسی که دست به کتک‌کاری می‌زند، دیگر منطق ندارد.

پول و اموال دست ما امانت است. پس نباید خانواده را رد مضیقه مالی قرارداد.

یعنی هرچقدر زیبا باشی اما با یک دل‌درد ساده از زیبایی می‌افتی و هرچقدر مال داشته باشی شاید شب که می‌خوابی دیگر در صبح گاه آن اموال از آن تو نباشد. چه بسیار افرادی بودند که دارای خدمتکارها و اموال فراوان بودند اما بعد از گذشت زمانی یکجایی را برای خواب شب نداشتند. پس اگر دارای سرمایه‌ای هستی و وضع مالی خوبی داری باید هم خودت و هم‌خانواده‌ات از آن بهره کافی را ببری. این سیستم طوری طراحی‌شده است که هر عملی انجام بدهی عکس‌العملش هم می‌آید. چون همه‌چیز حساب‌شده است. اگر ترشی بخوری سیستم بدنت یک‌جور عمل می‌کند و اگر شیرینی بخوری سیستم جور دیگر عمل می‌کند.

ما بالای 150 نوع بیماری روان‌تنی و یا سای کو سو ماتیک داریم که خیلی هم شایع است. طرف می‌گفت من گوشت را می‌گیرم و پیاده دور دنیا می‌چرخانمت! او گفت خوب خودت هم باید پیاده دنبالم بیایی! وقتی به کسی ناسزا می‌گویی داری سم را وارد بدنت می‌کنی. وقتی حال کسی را خراب می‌کنی اول حال خودت خراب می‌شود و سیستم بدنت به هم می‌ریزد. الله سریع الحساب این‌ها تمام توسط خداوند (معمار بزرگ) طراحی‌شده است و دارد کار خودش را انجام می‌دهد و خیال نکنی کاری که امروز انجام می‌دهی را روز قیامت حساب‌رسی می‌کنند. نه آن روز به‌جای خود که حساب‌رسی اصلی را انجام می‌دهند. اما اینجا اگر لطمه‌ای به کسی یا طبیعت زدی خداوند انتقامش را از تو خواهد گرفت.

ما باید یکسری از کارها را ساده بگیریم. در قدیم لازمه زندگی یکدست رختخواب، یک زیلو، یک چراغ‌نفتی خوراک‌پزی و تعدادی قابلمه و ظروف مایحتاج بود. عروس و داماد در خانه پدر و مادرشان داخل یک اتاق زندگی می‌کردند. به طبع این‌ها هم زندگی راحت بود هم شیرین و هم سلامتی و شادابی داشتند. اما امروز یک جهاز باید یخچال و یخ‌زن بزرگ، تلویزیون، ماشین لباس‌شویی و...باشد.

شام بک عروسی 20 الی 30 میلیون می‌شود که زوج‌ها باید تا آخر عمرشان اقساطی پرداخت کنند. اگر توقعات را پایین بیاوریم ازدواج‌ها ساده‌تر و آسان‌تر می‌شود.

امروز بیشتر زایمان‌ها از نوع سزارین انجام می‌شود. چون پولش بیشتر می‌شود اما در زایمان طبیعی پول کمتر می‌گیرند ولی به طبعش باید کمی درد را تحمل کنند زایمان طبیعی یکسرش از مشکلات و بیماری‌هایی که برای مادر و نوزاد ضرر دارد از بین می‌برد اما سزارین یکسری مشکلات را ایجاد می‌کند.

وقتی مادر به نوزادش شیر می‌دهد نوزاد قوی می‌شود و استخوان‌هایش محکم. اما در بین مادران یک تفکر غلط هست که اگر از شیر خودشان به نوزاد بدهند فرم سینه‌هایشان و بدنشان زشت می‌شود. اما نمی‌دانند که همین شیر دادن به نوزاد باعث از بین رفتن سرطان در سینه می‌شود. طرف شاید نان شب نداشته باشد که بخورد اما به‌محض اینکه فهمید دارد پدر یا مادر می‌شود اتاق بچه، وسایل بچه و ... را تهیه می‌کند که انگار یک نمایشگاه زده است.

یکسری تجملات را باید کم کنید؟ مثال جشن دندانی و امثالهم که در چنین جشن‌هایی خیلی ریخت‌وپاش می‌شود. من نمی‌گویم که این مراسم را اجرا نکنید اما تجملات را کمتر انجام بدهید.

یکسری کارهای عجیب می‌کنند که برای شاهزاده‌ها هم این‌گونه نبوده است! مثال: نگاه‌داشتن اولین مای بی‌بی که اولین بار خراب کرده است. عکس از خوابیدن، گریه کردن، خندیدن و ... خوب این کارها باعث می‌شود که بچه تنبل و لوس باربی‌اید. اگر پیش فعال هم باشد با این کارها در سن 16 سالگی می‌شود مصرف‌کننده شیشه و گل و ... اگر بجای این تجملات و کارهای اضافی روی تربیت بچه کار شود خیلی بهتر است. بچه باید تحرک داشته باشد تا بیمار نشود. اگر می‌خواهید همیشه سالم باشید باید حتماً پیاده‌روی کنید؛ خانم‌ها حداقل باید روزی 5000 هزار قدم و آقایان 8000 قدم در روز پیاده‌روی کنند تا از بیماری‌ها و سرطان‌ها در امان باشند، یکی از عوامل مرگ‌ومیر در خانم‌ها بیماری‌های قلب و عروق است. پس فراموش نکنید که غذای مناسب و ورزش کردن شمارا از انواع بیماری‌ها دورنگه می‌دارد.

خانم‌ها و آقایانی که در شرف ازدواج هستند این را بدانند که آن چیزی که می‌خواهید و در ذهن شما است که 100% ایده آل باشد اصلاً امکان‌پذیر نیست. شاید در ذهن چیزی مدنظرتان باشد اما در حقیقت این‌چنین نیست! اگر حدودش را پیدا کردید که به معیارهای شما نزدیک است باید همان را دنبال کنید.

ازدواج در کنگره 60 معنی ندارد، البته به شرطی که برای ماها دردسر نشود. اگر خوب شد نتیجه کار خودتان بوده است و اگر هم بد شد باز نتیجه کار خودتان بوده. اگر چنین باشد عیبی ندارد. شما طبق روال و سنت خواستگاری کنید، حرف‌هایتان را بزنید اگر قبول کردند که هیچ وگرنه دیگر دلیلی ندارد با خانواده طرف خصومت پیدا کنید.

اوایل زندگی کسی همه‌چیز ندارد. با حرکت راه نمایان می‌شود. با حداقل زندگی را آغاز کنید و بعد خداوند کمک می‌کند وزندگی‌تان گسترش پیدا می‌کند.

در حس_ سایه_ ازدواج، این 3 ضلع مثلث ازدواج است. در مسئله ازدواج فقط سایه شرط لازم نیست. زیرا وجود ضلع حس در ازدواج کردن خیلی مهم است. اگر کسی ازدواج‌نکرده است دائم از او نپرسید که چرا ازدواج‌نکرده‌ای. اینجا دیگران دایه مهربان‌تر از مادر نشوند. اگر می‌خواست که ازدواج‌کرده بود، شاید شرایطش و موقعیتش جور نبوده که ازدواج‌نکرده است. با بودن حس ضلع جاذبه هم فعال می‌شود؛ آن چیزی که در زیبایی نقش دارد کلام است یا همان فن بیان. سایه را حس به وجود می‌آورد. فقط روی سایه تکیه نکنیم. روی حس تمرکز کنید که جاذبه وجود آید. تقدیر هم در ازدواج نقش دارد. پس تقدیر را نادیده نگیرید.

تهیه و تنظیم: مسافر رضا

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره 60، درمان اعتیاد، راهنمای درمان، سی دی ازدواج،
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 21 آبان 1396
چهارشنبه 24 آبان 1396 03:46 ب.ظ
خدا قوت داداش گلم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی