تبلیغات
لژیون آقای مجید هاشم پور - سی دی نا خود اگاه
لژیون آقای مجید هاشم پور
با حرکت راه نمایان می شود
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


كنگره 60 ، یکی از سازمان های مردم نهاد در حوزه اعتیاد و مواد مخدر است که در زمینه کاهش آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد ، به صورت رایگان و در سطح ملی فعالیت می کند . محورهای عمده فعالیت کنگره 60 ، آموزش ، پیشگیری ، مهار و راهنمایی رایگان درمان اعتیاد است . کنگره 60 در سال 1378 توسط آقای مهندس حسین دژاکام ، پایه گذاری و تأسیس شده است . در حال حاضر کنگره 60 در نمایندگیهای در تهران و شهرستان ها فعالیت می کند و شمار زیادی از مصرف کنندگان مواد مخدر توانسته اند با کمک آموزش های این مرکز به رهایی و درمان قطعی اعتیاد برسند.
آقای مجیدهاشم پوریکی ازکمک راهنمایان فعال کنگره60شعبه شادآبادمیباشد.

مدیر وبلاگ :حسین حدادی

مشکلات انسان امروزی: 1- مواد مخدر. 2- خواب. 3- یبوست و مشکل در دستگاه گوارش

شناخت انسان از خود: 1- آنچه ما نسبت به خودمان فکر می‌کنیم.2- آنچه دیگران درباره ما فکر می‌کنند. 3-آن چیزی که نه من و نه دیگران فکر می‌کنند.

ضمیر انسان: شامل 1- خودآگاه. 2- ناخودآگاه. 3- ذات یا درون‌مایه (فطرت)

ضمیر خفته (ناخودآگاه): 1-از دوران کودکی تاکنون. 2- روز شروع خلقت و قبل از آن. 3- زمان حال

درزندگی ما انسان‌ها بعضی چیزها هست که کاملاً مشخص نشده و ما از آن‌ها چیزی نمی‌دانیم و ازجمله‌ی این مسائل و مبهمات فرق بین نفس و روح است که باید تفکیک شود. اکثر افراد این دو را یکی می‌گیرند و گاهی اوقات هم‌نفس را با جسم یکی می‌گیرند.

ما در سیدی‌های انرژی نفس، نفس و جسم را از هم جدا کردیم و گفتیم بیماری‌های ما ارتباط مستقیمی با تغذیه‌ی مادارند که غذا تغذیه‌ی جسم و نور و صوت و حس تغذیه‌ی نفس ما بود.

امادراین سی دی ما با چند مثلث برخورد می‌کنیم. در ابتدا این مثلث‌ها را نام می‌بریم و در ادامه توضیحات را در ارتباط با آن‌ها خواهیم داد.

مشکلات انسان امروزی: 1- مواد مخدر. 2- خواب. 3- یبوست و مشکل در دستگاه گوارش

شناخت انسان از خود: 1- آنچه ما نسبت به خودمان فکر می‌کنیم.2- آنچه دیگران درباره ما فکر می‌کنند. 3-آن چیزی که نه من و نه دیگران فکر می‌کنند.

ضمیر انسان: شامل 1- خودآگاه. 2- ناخودآگاه. 3- ذات یا درون‌مایه (فطرت)

ضمیر خفته (ناخودآگاه): 1-از دوران کودکی تاکنون. 2- روز شروع خلقت و قبل از آن. 3- زمان حال

و اما خلاصه سی دی:

مشکلاتی که انسان امروز با آن درگیر است شامل سه مورد می‌شود. ماده مخدر (خمر) شامل انواع مواد مخدر، الکل و انواع قرص‌ها که بدون مجوز پزشک استفاده می‌شود. خواب (بی‌خوابی)، مسئله بسیار مهمی است که مانند مواد مخدر، مشکلات عدیده‌ای را برای انسان پدید می‌آورد. خواب شب باید از بیدار شدن صبح درست شود. در کنگره برای این کار دو برنامه در نظر گرفته‌شده است. استخر و پارک رفتن در صبح زود. مسئله بعدی یبوست است که بیش از 50% مردم جهان با آن درگیر هستند و گاهی به علت خجالت آن را عنوان نمی‌کنند. ام الامراض بی‌خوابی و یبوست هستند. کسی که خواب شب و کارکرد شکمش درست نباشد، همه‌چیزش به‌هم‌ریخته است. انسانی متعادل است که 6 الی 7 ساعت در شب بخوابد و صبح زود از خواب برخیزد و اینکه حداقل یک‌بار در طول روز شکمش کار کند. این سه مشکل باید حل شود. ما در کنگره قسمت اول و دوم را حل کرده‌ایم و در مورد سوم هم تحقیقات انجام می‌دهیم.

اصولاً می‌گویند کسی که نفس (خود) را بشناسد، خدا را شناخته است. شناخت خود مسئله مهمی است. در نگاه اول همه ما فکر می‌کنیم که تمام مسائل مربوط به خود را می‌دانیم و خودمان را می‌شناسیم. سوا لاتی در این زمینه مطرح می‌شود:

1-آیا ما آن چیزی هستیم که خودمان فکر می‌کنیم؟

2-آیا ما آن چیزی هستیم که دیگران فکر می‌کنند؟

3-آیا ما چیزی هستیم که نه خودمان و نه دیگران فکر می‌کنند؟

در روانشناسی ما مسائلی داریم با عنوان، خودآگاه، ناخودآگاه و فطرت (ذات، درون‌مایه که شامل اطلاعات خودآگاه و ناخودآگاه می‌شود). وقتی صحبت از خودآگاه و ناخودآگاه می‌شود یعنی همان مجموعه دانسته‌ها، اطلاعات و آگاهی ما با توجه به دانائی‌مان (تفکر، تجربه، آموزش). ناخودآگاه امری است که بین علمای روانشناسی موردبحث زیادی قرارگرفته است. علم روانشناسی امروزی، ناخودآگاه را از زمان تولد انسان بررسی می‌کند و با بررسی آن به شخص می‌گویند که فلان مشکل شما به خاطر فلان اتفاق بوده که در کودکی برای شما افتاده است. این کار با استفاده از خواب مصنوعی (هیپنوتیزم) انجام می‌گیرد و گاهی اوقات از دوران کودکی فرد عبور می‌کنند و به قبل از آن می‌رسند. مشاهده‌شده است که فرد با زبان دیگری صحبت می‌کند. اصطلاحاً تا دوران کودکی را دیوار می‌نامند و بعدازآن را عبور از دیوار می‌گویند. در مورد عبور از این دیوار بین روان‌پزشکان اختلاف‌نظر وجود دارد.

 به‌طورکلی ناخودآگاه به سه قسمت تقسیم می‌شود.

1-      از دوران کودکی تاکنون (اکثراً این قسمت را قبول دارند)

2 -از روز شروع خلقت و قبل از آن (در این مورد باید به آن معتقد باشیم).

3- در زمان حال.

در دیدگاه ماتریالیست امروزی گفته می‌شود که انسان فقط به دنیا می‌آید و با مرگ همه‌چیز از بین می‌رود. از دیدگاه ادیان و بزرگان و اندیشمندان این‌گونه نیست. به عبارتی گفته می‌شود که فقط جسم از بین می‌رود ولی موجودیت و اصل (نفس) انسان از بین نمی‌رود. اعتقاد شخصی من این است که انسان جاودانه است. در فیلم ماتریکس می‌توان این مطلب را به‌وضوح مشاهده کرد که کالبد نئو در یک جا بود ولی نئو از کالبد خارج می‌شد و در جهان‌های دیگر زندگی می‌کرد. به‌راستی ناخودآگاه کدام‌یک از موارد اشاره‌شده در بالا است؟ آیا مجموع این سه موضوع، ناخودآگاه را تشکیل می‌دهد؟

مسئله دیگر شناخت ما از خودمان است که در بالا به آن اشاره شد. گاهی اوقات شخص از شکسته شدن بال گنجشکی دل‌ریش می‌شود ولی همین شخص در شرایطی سر 50 نفر را می‌برد. قرار گرفتن انسان در شرایط انجام کار بسیار حائز اهمیت است، به عبارتی انسان در شرایط مختلف امکان دارد اعمال مختلفی را انجام دهد. همه مسائل ما بر مبنای شناختمان است. روزی که ما بتوانیم اطلاعاتی که در ضمیر ناخودآگاه (ضمیر خفته) ما وجود دارد را به ضمیر خودآگاهمان نزدیک کنیم درست مثل این است که صور پنهان ما به صور آشکار ما نزدیک شده است. هر چه قدر که شناخت ما بیشتر شود، بهتر می‌توانیم خودمان را راهبری کنیم. دلیل اینکه ما در مورد مسائلی مانند تغذیه، بیماری، انسان و ... صحبت می‌کنیم این است که شناخت واقعی از خود پیدا کنیم.

تعدادی از ما از تاریکی می‌ترسیم و تعدادی دیگر نمی‌ترسند. تعدادی از ما از ارتفاع، سوسک و ... می‌ترسیم و تعدادی نمی‌ترسند. این موضوع ربطی به زن و مرد بودن، عقل، درک، شعور، منطق و اراده ندارد. وقتی به ضمیر خفته می‌رویم دلایل برایمان روشن می‌شود. مثلاً من در کودکی شاهد قتلی بودم و هر وقت از آن کوچه می‌گذشتم دست‌وپایم می‌لرزید و تپش قلب پیدا می‌کردم و همین‌طور از تاریکی ترس فراوانی داشتم. این خوف‌ها در انجام کارهایمان وقفه ایجاد می‌کند و تا زمانی که از آن‌ها عبور نکنیم نمی‌توانیم آن مسئله را حل کنیم. در مورد درمان اعتیاد این مسئله صادق است. شخص به خاطر شکست در ترک‌های قبل و ترس از ترک اعتیاد، گاهی اوقات تا آخر عمر اقدام به درمان اعتیاد نمی‌کند. برای عبور از این مسائل، انسان باید وارد مرحله عمل شود. گاهی اوقات انسان برای اینکه مورد شماتت و سرزنش قرار نگیرد، خوف خود را مخفی می‌کند (در ابتدای بحث گفته شد انسان به دلیل خجالت، یبوست خود را پنهان می‌کند). به‌طورکلی این کار باعث ایجاد مشکلات فراوان در انسان می‌شود. سؤال کردن نصف علم است (شخص باید نصف علم را داشته باشد تا بتواند سؤال کند). گاهی اوقات سؤالات نامربوط باعث می‌شود بحث از موضوع اصلی منحرف شود. علم و دانش مانند رودی جاری و روان است و باعث ایجاد سوا لاتی می‌شود. هر سؤالی، جوابی دارد و جواب باید در عقل و شعور و درک انسان بگنجد. جواب باید به‌گونه‌ای باشد که ایجاد بحران، اغتشاش و انحراف نکند. دریافتن (پیدا کردن)، علت‌ها و دلایل مشخص می‌شود. در ابتدا ما باید به مقوله مشکلات خود بپردازیم. تمام بحث‌های ما در جهان‌بینی این است که ببینیم چه چیزی به درد ما می‌خورد و می‌تواند مشکل ما را حل کند. در کنگره 60 می‌خواهیم مشکل اعتیاد، خواب، افکار و اندیشه را حل کنیم. حل مشکلات به‌این‌علت است که به آسایش تن و روان برسیم. اگر انسان فقط بخواهد با دیدن (مسائل حسی) به درک برسد اگر هزاران بار هم زاده شود بازهم به درک نمی‌رسد، چیزی که مهم است این است که انسان همانند فلز طلا باید ناخالصی‌اش جدا شود. با این کار ارزشمند می‌شود و باید این ارزشمندی را حفظ کند وگرنه از دست خواهد رفت.

دانستن انتها ندارد و ما از انتهای آن اطلاع نداریم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 13 آذر 1395
سه شنبه 16 آذر 1395 02:22 ق.ظ
خدا قوت.خیلی عالی بود حسین جان
دوشنبه 15 آذر 1395 11:59 ق.ظ
سلام مطلبت واقعا قشنگه خسته نباشید
یکشنبه 14 آذر 1395 08:24 ب.ظ
عالی بود حسین عزیز خدا قوووت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی