تبلیغات
لژیون آقای مجید هاشم پور - کنگره60لژیون آقای هاشم پور
لژیون آقای مجید هاشم پور
با حرکت راه نمایان می شود
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


كنگره 60 ، یکی از سازمان های مردم نهاد در حوزه اعتیاد و مواد مخدر است که در زمینه کاهش آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد ، به صورت رایگان و در سطح ملی فعالیت می کند . محورهای عمده فعالیت کنگره 60 ، آموزش ، پیشگیری ، مهار و راهنمایی رایگان درمان اعتیاد است . کنگره 60 در سال 1378 توسط آقای مهندس حسین دژاکام ، پایه گذاری و تأسیس شده است . در حال حاضر کنگره 60 در نمایندگیهای در تهران و شهرستان ها فعالیت می کند و شمار زیادی از مصرف کنندگان مواد مخدر توانسته اند با کمک آموزش های این مرکز به رهایی و درمان قطعی اعتیاد برسند.
آقای مجیدهاشم پوریکی ازکمک راهنمایان فعال کنگره60شعبه شادآبادمیباشد.

مدیر وبلاگ :حسین حدادی

         شرحی برزندگینامه مهندس دژاکام

                                                                         

                                                                     برای دیدن به ادامه مطلب بروید 

                                                                   

مهندس حسین دژاکام بنیانگذار و تئوریسین جمعیت احیای انسانی کنگرة 60 فارغ‌التحصیل سال 1356 رشتة مهندسی الکتروتکنیک از دانشگاه علم و صنعت ایران، محقق در زمینة تولید چشمهای الکترونیک، نویسندة آثار بنیادی در زمینة صورت مسئله اعتیاد، روش درمان، مقولة انسان و جهان‌بینی، کاشف روش درمان تدریجی - پله‌ای اعتیاد، متولد 25 آبان سال 1328 هجری شمسی شهر کرمان می‌باشند.
مهندس حسین دژاکام در محلة قدیمی ارگ کرمان (میدان باغ) در خانواده‌ای متوسط و پرجمعیت متولد شدند که سومین فرزند از ده فرزند (6 پسر و4 دختر) می‌باشند، پدرشان ایوب دژاکام کارشناس موسیقی و ورزشکار در رشته‌های کُشتی، دومیدانی، دوچرخه‌سواری، افسر نظامی از مشاهیر کرمان محسوب می‌شوند. دوران کودکی مهندس دژاکام با شرایط نسبتاً سختی همراه بود که هزینه متفرقه خود را با کار در تابستانها و پرورش مرغ و تخم‌مرغ محلی بدست می‌آورد. در سنین نوجوانی 14-13 نواختن ساز  بادی ترومپت را فرا گرفتند وضع درسی چندان مناسب نبود ولی به علت خواست درونی و پشتکار سال آخر هنرستان را به پایان رساندند و در سال 1348 در امتحان ورودی دانشگاه علم و صنعت قبول و در رشته الکتروتکنیک مشغول به تحصیل شدند و به علت نیاز به کار با وجود قبولی در نوبتهای روزانه و شبانه، نوبت شبانه را انتخاب نمودند. در طول تحصیل همزمان در سالهای 1348-1356 در شرکتهای ITTsel ناراتل، تأسیسات پارک ارم مشغول به کار بودند.
در سال 1354 با خانم زهرا عادل‌زاده بنام، بهیار بیمارستان جم ازدواج کردند و صاحب سه فرزند (دو دختر و یک پسر) شدند.
مهندس دژاکام تحقیقات در زمینه ساخت و تولید چشمهای الکترونیک را به منظور حفظ سلامت و جان کارگران و کاربردهای دیگر صنعتی در سال 1359 به همراه دکتر روئین تن و جمعی از متخصصین آغاز نمودند که بخش اعظمی از درآمدشان صرف این کار شد. که البته پس از سه سال به نتیجه رسید (تولید و طراحی چشمهای الکترونیک برای اولین بار در ایران) و منجر به تأسیس کارخانه چشمهای الکترونیک در منطقه ایرانشهر (استان سیستان و بلوچستان) شد کاری که در زمان و نوع خود قابل تحسین و دست اول بود.
مهندس دژاکام در زمینه‌های دیگری نیز سرمایه‌گذاری کردند که البته تقریباً تمام آنها به علت اعتیاد و تَرکهای نامؤفق و غلط از بین رفت، از جمله کارخانه به علت عدم پرداخت وامهای بانک مصادره شد.
مهندس دژاکام مطالعات آزاد خود در زمینه انسان، عرفان، روانشناسی، تاریخ و فلسفه را از ابتدای دهة پنجاه آغاز و در پی آن کاوش در زمینه عرفان و خودشناسی را به طور جدی از دهة شصت دنبال نمودند که بیشتر انگیزة آن دانستن و یافتن راهی برای خروج از تاریکی و اعتیاد بوده است.
مصرف دائمی مواد مخدر از نوع تریاک و شیره از سال 1358 بوده که ابتدا به صورت کشیدن و در ادامه به صورت خوراکی و کشیدنی ادامه داشته که در سالهای آخر مصرف، کشیدن حکم تشریفات را داشته است. وی مصرف تفننی را چند سال قبل از مصرف دائمی در تجربیات خود دارند. اقدام برای ترک و رهایی از مواد 2 بار بوده، که بار اول در سال 1363 به صورت سقوط آزاد انجام شده است. مدت سه ماه از مصرف مواد خودداری کردند. و بار دوم در سال 1366 توسط پزشک متخصص به صورت دارویی، قطع مواد و مصرف دارو در 21 روز و روان‌ درمانی که این بار 10 ماه عدم مصرف به طول انجامیده. به گفتة مهندس دژاکام علت برگشت به مواد احیاء نشدن سیستمهای تخریب شده در اثر مصرف مواد، به کار نیفتادن غدد شبه افیونی، از تعادل خارج شدن سیستمهای بسیاری از جسم می‌باشد. به گفتة ایشان همه چیز ظاهراً درست بود ولی یک اشکالی وجود داشت و آن اینکه من، آن آدم سابق نبودم. راه می‌رفتم خسته می‌شدم، حرف می‌زدم خسته می‌شدم، نمی‌دانستم اصلاًً برای چه چیز زنده هستم. بسیاری از چیزهایم را نه در زمان مصرف، بلکه در زمان تَرکهای اعتیاد از دست دادم. آنهم به دلیل غلط بودن روشهای تَرک که به هر چیزی منتهی می‌شد به جز درمان.
 نتیجه این دو ترک اضافه شدن الکل به صورت هر شب و بالا رفتن میزان مصرف مواد بود (روزانه 6-5 گرم تریاک و یا شیره به صورت خوراکی).
یافتن راه : 
در نهایت با یاری خداوند و نیروهای مافوق، روشی توسط مهندس حسین دژاکام ابداع شد که نتیجه سالها تحقیق و کشف صورت مسئله اعتیاد بود. کار اصلی مهندس دژاکام قبل از یافتن روش درمان تعمیر و راه‌اندازی دستگاههای مخابرات و تلفن داخلی central دستگاههای تلفن 100-200 و 500 شماره‌ای بود و همین کار یعنی یافتن اشکال در بین انبوهی از سیمها و اتصالات کمک نمود تا بتوانند انسان را هم مانند یک سیستم مورد تحلیل و کاوش قرار دهند. نتیجه تحقیقات ایشان در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و مقالات سم نزدایی، صورت مسئله اعتیاد، آنچه خانواده‌ها باید بدانند به چاپ رسیده است که دیدگاه شما عزیزان با مطالعة آنها در مورد مقولة اعتیاد به کلی دگرگون می‌شود.
روش درمان در بهمن ماه 1375 طی یک آزمایش ساده ولی بسیار مهم با الهام از ماه رمضان کشف گردید. یعنی منظم نمودن وعده‌های مصرفی در ماه رمضان وقت سحر و افطار و مشخص نمودن میزان مصرف. مهندس دژاکام می‌گویند 12 سال از اعتیادم بیزار بودم ولی راه رهایی را پیدا نمی‌کردم. به گفتة ایشان پس از یافتن راه و خارج شدن خودم از بند اعتیاد و درمان قطعی در 14/9/1376 مهمترین کار انتقال این دانش به سایرین بود. به همین منظور مدت دو سال به بررسی و تحقیق پرداختند و کنگرة 60 (جمعیت احیاء انسانی کنگرة 60) را به همکاری جمعیت مبارزه با اعتیاد وستاد مبارزه با مواد مخدروآقای فلاح دبیرکل ستاد آن زمان  در 31 شهریور 1378 تأسیس نمودند و اولین جلسه در ساختمان این جمعیت واقع در خیابان کارگر جنوبی، کوچه مهدی‌زاده، پلاک 21 با همکاری خانم سهیلا جلودارزاده تشکیل گردید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 24 آبان 1394
پنجشنبه 10 دی 1394 01:29 ق.ظ
فقط میتوانم بگویم ممنونم از خدا بخاطر خلق چنین انسانها بزرگ و باعظمت و از مهندس ممنونم بخاطر این همه خوبیها
دوشنبه 2 آذر 1394 03:17 ب.ظ
از خداوند بهترینها را برای ایشان خواستارم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی